Aytech Güvenlik Sistemleri - Güvenliğinize Önem Veriyoruz

WhatsApp

+90 544 524 08 81

Telefon Numaramız

+90 262 321 08 81

Bariyer Sistemleri

İnsanların belirli bir alandaki giriş çıkışlarını denetlemek için kapılar ya da turnike sistemleri kullanılmaktadır. Benzer sistemlere araçlar için de ihtiyaç duyulur. İnsanların ulaşım için kullandıkları araçların kontrollü bir şekilde alanlara giriş çıkışının yapılması için üretilen sistemler bariyer sistemi olarak isimlendirilmektedir. Bu sistemler sayesinde yoğun araç kullanımının olduğu alanlar rahatlıkla kontrol altına alınabilir. 

Bariyerlerin tek başına giriş kısmına yerleştirilmesi bir anlam ifade etmez. Özel bariyer sistemleri olmadan bu elemanların görevini en iyi şekilde yapması mümkün değildir. Bariyerlerin gelen araçlar tarafından kaldırılabileceği ya da içerideki bir merkez tarafından kontrol edileceği bir düzen kurulmalıdır. Farklı çeşitlerde karşımıza çıkabilecek bu sistemler ile kusursuz bir düzen elde edilebilir.

Bariyer Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?
Bariyer sistemlerinin yoğun biçimde kullanıldığı alanların ilki otoparklardır. Otoparklara sürekli olarak araç giriş çıkışları yapılırken bu bariyer sistemleri ile kontrol edilir. Bunun dışında yetki sahibi olmayan kişilerin giremeyeceği, askeri üs ve benzeri alanlarda da bariyer sistemlerinin kurulması gerekli olmaktadır. 

Çok sayıda insanın bir arada yaşadığı sitelerde de bariyer sistemleri kullanılmaktadır. Böylece site dışından kişilerin istedikleri gibi siteye girişleri engellenmiş olacaktır. Stadyumlar, hastaneler ya da alışveriş merkezlerinde de bu sistemler tercih edilir. Genellikle araçlarla ulaşım sağlanan her alanda bu sistemlerin kullanımı söz konusu olacaktır.

Bariyer Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?
Bariyerler güvenliğin sağlanmasında çok önemli bir rol üstlenirler. Araçların kontrolsüz olarak bir alana girişi engellenmiş olur. Bu durum yaşanabilecek güvenlik problemlerini henüz başlamadan engellemektedir. 

Araçların düzensiz bir biçimde alana giremiyor olması rahatlıkla kontrol edilmelerini sağlar. Araçlar bariyer önünde durduktan sonra gerekli kontroller yapılarak araçların geçişine izin verilecektir. Belirli alanlar kısa süreliğine araç girişine kapatılabilir. Daha öncesinde açık olan alanların kapatılması ancak bariyer sistemleri ile sorunsuz bir şekilde insanların uyarılmasını mümkün kılar. 

Otopark gibi girişin ücretli olduğu yerlerde ise araç giriş ve çıkış saatlerinin denetlenmesi için bu sistemler kullanılacaktır. Giriş yapacak olan kişilerin alacağı kartlarda gerekli tüm bilgiler yazar. Bu sayede otoparklarda kurumsal bir hizmet vermek mümkün olacaktır. 
 

Aytech Güvenlik Sistemleri

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Bize Mesaj Yazın...