Aytech Güvenlik Sistemleri - Güvenliğinize Önem Veriyoruz

WhatsApp

+90 544 524 08 81

Telefon Numaramız

+90 262 321 08 81

Kartlı, Parmak İzli ve Şifreli Geçiş Sistemleri

İş dünyasında kurumsal bir yapıya bürünmek başarının en önemli adımlarından bir tanesini oluşturmaktadır. Oluşturulan kurumsal yapı personellerin en iyi şekilde yönlendirilmesi ve denetlenmesini amaçlar. Böylece uygulanması gereken işlemler kusursuz bir şekilde devam edecek ya da bir sorun olduğunda kısa süre içerisinde fark edilecektir. 

İşletmelere giriş yapan personellerin ya da misafirlerin kontrol edilebilmesi için geçiş sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler sayesinde işletmeye gelen insanların tamamı kontrol altında tutulabilmektedir. Geçiş sistemlerinin kendi içerisinde farklı çeşitleri yer alır. Kartlı, parmak izli ya da şifreli olarak bu sistemler kurulabilmektedir. Seçenekler arasından hangisinin seçileceği ise tamamen işletmelere bırakılmaktadır.

Geçiş Sistemleri Nerelerde Kullanılmaktadır?
Geçiş sistemlerinin kullanım alanları son derece geniştir. Yüksek sayıda personele sahip olan ve gün içerisinde çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan iş yerlerinin tamamında geçiş sistemleri kullanılabilmektedir. 

Geçiş sistemlerinin yaygın olarak kullanıldığı alanlardan bir tanesi olarak fabrikalar gösterilebilir. Fabrikalara giriş yapan personellerin saatlerini kontrol etmek amacıyla bu sistemler kullanılacaktır. Bunun yanı sıra hastanelerde de bu sistemler yaygın bir şekilde kullanılır. Özellikle yalnızca belli personellerin giriş yapabileceği ameliyathane gibi alanlar kartlı sistemler ile koruma altına alınmış olur. 

Toplu taşıma araçlarının bekleme alanlarında da sıklıkla bu sistemlerden fayda sağlanmaktadır. Ücretlerin ödenip ödenmediğini denetlemek adına geçiş sistemlerinden yardım alınır. Böylece insanlar çok daha rahat denetlenmiş olacaktır. 

Geçiş Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?
Geçiş sistemlerinde sunulan faydaların en önemlisi yetkisiz girişlerin kolayca sınırlandırılmasıdır. Bazı durumlarda çalışanların da kendi içerisinde farklı şekillerde yetkilendirilmesi gerekmektedir. Bu yetkilendirme işlemleri sayesinde işletmelerin ya da kamu dairelerinin belirli alanları koruma altına alınmış olur. Şirket bünyesinde çalışan kişilerin dahi girmesine izin verilmeyen alanlar olabildiğinden bu sistemler çok faydalı olacaktır. 

Personellerin kontrolü için de geçiş sistemleri kullanılmaktadır. Sisteme giriş saatleri net bir şekilde belli olduğundan çalışanların işlerine geç kalıp kalmadıkları rahat bir şekilde tespit edilmektedir. İşletmeye gelen misafirlerin her istedikleri alana geçiş yapamaması da bu sistemler tarafından sunulan faydalar arasında yer alır. Bütün bu faydalar için başvuruların yapılıp geçiş sistemlerinin kurulması gerekli olacaktır. 
 

Aytech Güvenlik Sistemleri

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Bize Mesaj Yazın...