Aytech Güvenlik Sistemleri - Güvenliğinize Önem Veriyoruz

WhatsApp

+90 544 524 08 81

Telefon Numaramız

+90 262 321 08 81

Personel Takip Sistemleri

İşletmeler yeni kuruldukları dönemde çok yüksek çalışan sayısına ulaşamayabilirler. Böyle işletmelerde aile ortamı çok daha kolay bir şekilde kurulur ve çalışanların denetlenmesi çok zor olmaz. Ancak işletmelerin büyüyemeye başlaması personel sayılarının binler ile ifade edilmesini sağlayabilmektedir. Böyle durumlarda her bir personeli takip etmek ve rapor tutmak çok mümkün olmaz. Bu işi yapacak farklı bir sistemden yardım alınması gerekecektir. 

Personellerin birçok farklı yönden takip edilmesi ve alınan sonuçların raporlanması için kullanılan sistemler personel takip sistemleri olarak isimlendirilmektedir. Personellerin işyeri ile ilişkili olan birçok farklı durumu bu sistemler sayesinde kontrol edilir. Tüm çalışanlar sistem tarafından takip edilecek ve raporlanacaktır. Çalışanlar hakkında oluşturulan, tamamen objektif raporlar işyeri sahipleri için son derece değerli olacaktır. 

Personel Takip Sistemleri Nasıl Kurulur? Nasıl Kullanılır?
Personel takip sistemlerinin kurulumu her zaman profesyonel firmalar tarafından yapılmaktadır. İlk olarak donanımlar işletmelere getirilir. Personellerin denetlenebilmesi için geçiş sistemleri kurulacaktır. Bu sistemler sayesinde personelin işletmeye giriş ve işletmeden çıkış saatleri çok net bir şekilde görüntülenmiş olacaktır. 

Personelin giriş ve çıkış saatlerini belirlemek için konan giriş sistemlerinde parmak izi, kart ya da yüz tanıma sistemleri kullanılabilmektedir. Personel takip sistemleri arasından seçim yapılırken işletmenin ekonomik şartları ve hizmet verilen sektöre göre kararlar verilir. Personellerin rahatlıkla kullanabilecekler bir sistemi tercih etmek gereklidir.

Personel Takip Sistemleri İle Hangi İşlemler Yapılabilir?
İşletmeler personel takip sistemleri ile birlikte personelin yalnızca giriş ve çıkış yaptığı saatler hakkında bilgi almazlar. Bunun yanı sıra hangi çalışanın erken ya da geç çıktığı rapora eklenecektir. O gün izinli olan personeller hakkında da özel raporlar hazırlanarak sunulacaktır. İznin ne kadarlık verildiği ve o gün kaçıncı gününde olduğu gibi bilgiler raporlarda yer alır. 

İşletmelerde fazla mesaiye kalan kişilerin ücretleri belirlenirken de bu raporlar kullanılmaktadır. Çalışanın mesai saatleri dışında işletmede geçirdiği süre rahatlıkla gözlemlenebilir. Böylece mesai ücretleri hesaplanacak ve çalışanlara yatırılacaktır. Anlık olarak işletmede kaç çalışan olduğu da bu sistemler sayesinde belirlenir. İstenirse akıllı telefonlar ile senkronize edilmesi ve bu şekilde kontrolü de mümkündür. 
 

Aytech Güvenlik Sistemleri

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Bize Mesaj Yazın...